Pewna wygrana w pierwszym sparingu.

• autor: B., 2016-02-16 13:45

W pierwszym meczu sparingowym we Włocławku Nasz zespół rozgromił Cukrownik Fabianki 11:4!

Na zbiórce we Włocławku przed pierwszym sprawdzianem przed rundą rewanżową A-klasy stawiło się 17 Naszych graczy, w tym Laskowski Patryk niedawno pozyskany z Wichra Wielgie, Sławomir Szajgicki z Mieni Lipno, oraz dwóch testowanych graczy, którzy miejmy nadzieję wzmocnią Nasze szeregi, lecz ich gra stoi jeszcze pod znakiem zapytania. Treningi wznowił drugi bramkarz Wiesław Żółtowski oraz pomocnik Mateusz Górecki, do zespołu dołączył również junior Patryk Olewiński, który reprezentował wcześniej barwy Lipnowskiej Mieni. Możemy podkreślić, że na meczu zabrakło paru podstawowych zawodników tj. Łukasz Olewiński, Damian Łabiszewski, Paweł Rzęsiewicz poza nimi nie było również Marcina Gapińskiego, który prawdopodobnie również Nas wzmocni, oraz Jakuba Pekrula. Cieszy również fakt, że żaden z graczy nie zrezygnował z gry.

Jeśli chodzi o samo spotkanie Wiślacy wyszli składem: Gitner - Laskowski, Tyburski, Jasiński - Kwiatkowski, Białoskórski - Habasiński M., Dzierżanowski, Olewiński P. - Szajgicki, Opalczewski. Nic nie zapowiadało takiego pogromu jaki miał miejsce. Od początku gra wyglądała wyrównanie z lekką przewagą Naszej drużyny. Wynik meczu już na początku otworzył Mateusz Habasiński, ale nie cieszyliśmy się długo z prowadzenia, bo już 5min później do bramki strzeżonej przez Gitnera trafił jeden z graczy Cukrownika. Po tej bramce przewaga Naszego zespołu wzrastała z minuty na minute, co zaowocowało bramką na 2:1, a autorem Opalczewski po dośrodkowaniu Jasińskiego. Chwilę później ponownie Opalczewski i było już 3:1. Wiślacy nie zwalniali tempa i zamknęli przeciwników na ich własnej połowie. 20min przed końcem pierwszej części gry doskonałą okazję na zdobycie bramki miał Szajgicki, lecz nieczysto trafił w piłkę, ale zdołał jeszcze oddać ją do Dzierżanowkiego, który bardzo mocnym strzałem z 11 metrów nie dał szans bramkarzowi. Wisła tuż przed 45min. podwyższyła jeszcze na 5:1 za sprawą Olewińskiego Patryka.

Na drugą część spotkania Wiślacy wyszyli nieco zmienionym składem: Żółtowski - Testowany1, Piekarski, Habasiński J. - Kwiatkowski, Białoskórski - Górecki, Dzierżanowski, Szajgicki - Testowany2, Opalczewski.

Trochę świeżości sprawiło, że gra Wiślaków nie zwalniała tempa,  i tak jak było w końcówce pierwszej połowy tak i przez całą drugą, przewagę posiadali Nasi zawodnicy. Jako pierwszy ze zmienników na listę strzelców wpisał się nowy zawodnik tj. Testowany2, który nie dał szans bramkarzowi w sytuacji sam na sam. Nie minęło 5min, a Wiślacy cieszyli się z kolejnej bramki autorstwa drugiego z braci Habasińskich, Julka. Gdy mieliśmy już 7:1, wyraźnie rozluźniła się Nasza defensywa, co w rezultacie dało sygnał do ataku graczom z Fabianek, którzy nie zmarnowali dwóch sytuacji, co prawda po Naszych błędach i szybko zrobiło się 7:3. Na właściwe tory przywrócił Wiślaków drugi z testowanych zawodników, który pięknym strzałem z rzutu wolnego nie dał szans golkiperowi Cukrownika. Chwilę później kolejną bramkę dołożył Testowany2, dla którego było to już drugie trafienie. Dwu cyfrowy wynik otworzył Opalczewski, kompletując tym samym hat-tricka. Na bramkę numer 10 dla Naszych piłkarzy Cukrownik zdołał odpowiedzieć jeszcze raz, strzelając 4 bramkę w końcówce. Wiślaków było stać jeszcze na 11 bramkę za sprawą zawodnika Testowanego2. Wynik spotkania 11:4 dla Naszego zespołu i był to najmniejszy wymiar kary dla Naszych przeciwników, ponieważ Nasi zawodnicy mieli jeszcze wiele dogodnych sytuacji do zdobycia bramki m.in. karnego nie wykorzystał Opalczewski, w sytuacjach sam na sam nie trafiali Testowany2, Górecki ..

Podsumowując.. cieszy fakt, że Nasza kadra poszerzyła się, każdy z zawodników jest na podobnym poziomie, powoduje to walkę o miejsce w pierwszym składzie, co za tym idzie, liczna obecność na treningach, która już teraz jest satysfakcjonująca. Na bieżąco będziemy informować o treningach, transferach i ogólnych sprawach organizacyjnych. Ja ze swojej strony już dzisiaj serdecznie zapraszam sympatyków w niedziele 21 lutego o godz. 14 na boiska ze sztuczną nawierzchnią do Włocławka. Drugim przeciwnikiem Wiślaków będzie Victoria Smólnik.